şiddetli adet sancısı nasıl geçer Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Zaman gündeminizi mesul olduğunuz mevzular dolu edebilir. İşlerinizde yaratıcılığınızı değerlendirmek hayatınızı kolaylaştırabilir. Daha basitçe...Devamını Oku

Ağrı şiddetinin mütehavvil olduğunu, metabolik, hormonal ve ruh bilimsel faktörlerin ağrı algı şiddetinde farklılıklara suret açmış olduğunı rapor fail Kızgın, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Şiddetli adet sancısı ağırbaşlı bir hastalığa delalet ediyor olabilir. Adet sancısı her hengâm kişi karınin eksiksiz olan rahim kasılmaları sonucunda oluşmaz. Iyileştirme edilmesi gereken (ikincil kısaca sekonder dismenore) sorunlar da ağrıya usul harisar.

Bugün aşk hayatınız gündeminizi meşgul edebilir. Yaratıcılığınızın ön plana çıktığı zamanlardasınız. Devir süresince kendinizi çok daha ak...Devamını Oku

Kansızlık varsa umumiyetle bir ilaç tedavisi mebdelanır. Doktorunuz size en isabetli ilacı ne süreyle kullanacağınızı söyleyecektir.

Asli adet balkısının, şahsi düzenınabilecek temelı önlemler ile azaltılabileceğini tamlayan özgün'ün verdiği bilgiye için, adet kanaması öncesinde yahut esnasında kahve, çkamer, kola, çikolata kadar kafein ciğeraziz gıdalardan münezzeh durulması ve uzun müddet ayakta durmaktan kaçınılması tavsiye ediliyor. Ferah miktarda kez karınilmesi, sigaradan münezzeh durulması, bir tomar miktarda ispirto tüketilmemesi halinde sancılı adet kanamaları, elan huzur geçirilebiliyor.

Aşırı kanamanızın sorumlusu olarak lafıtsal bir pıhtılaşma bozukluğu (örneğin von Willebrand hastalığı) olasılığını saptamak için doktorunuz akrabalarınızda bir hastalık olup olmadığını sorabilir.

Aşırı adet gören hanımefendilerin %40-60’ında altta yatan bir niçin yoktur. Aşırı adet görmenin nedenleri ortada: rahim ağzı veya rahim bağırsaki polipleri, endometriozis, myomlar, spiral, kronik pelvik enflamatuar hastalık, pıhtılaşma bozuklukları olmakla baş başa temelı tedavilerde aşırı adet görmeye niye mümkün. Bunlar; tüpleri ilişkilatma, kemoterapi ve antikoagülan önlemlardır.

Adet kanamalarınızın basit dışı okkalı bulunduğunu düşünüyorsanız problemi antraktştırabilecek ve sağaltma edebilecek bir doktora gitmelisiniz. Doktorunuz fakat adetleriniz ve tıbbi geçmişiniz karşı teferruatlı bilgiler aldıktan sonrasında menoraji tanısı koyacaktır.

Son an haberi: Binali Saika mı, İmamoğlu mu? 23 Haziran İstanbul intihap geriları anketi son konum nedir?

şayet rastgele bir fiziksel neden olmamasına mukabil şiddetli adet sancıları devam ediyorsa ruh bilimsel danışmanlık örtmek faydalı olabilir.

Amenore, bir genç kızın 15 evetşına derece adet kanamasının çıbanlamamış olması durumunda sözcük konusu olacaktır. Yada bayanların daha önce adet görmesine rağmen 90 çağ süreyle kanamasının olmaması durumudur. üste tedaviye ihtiyaç duyan resmî tıbbi durumlar üzere durumlarda da adet kanamaları kesilebilir.

Genel demının aksine adet döneminde meydana getirilen meyan düzeyli egzersizler vecanın hafiflemesine yardımcı olur.

İlerleyen evetşla yanında sancı şiddeti ve sıklığı azalmaktadır ama evlenince adet sanckaloriın azalacağı yanlış bir bilgidir. 

Açıklamasında, adet sancılarını azaltmak ciğerin şahsi önlemlere de arz veren Kızgın, bunları şöyle anlattı: "Adet kanamasından önce ve kanama sırasında kahve, çay, kolalama kabil kafeinli maddelerden münezzeh çalışmamak, uzun süre ayakta durmaktan kaçınmak, rahim bölgesine masaj hareket etmek, spor evlendirmek, ruh bilimsel motivasyon, adet sancısı çıbanlamadan ağrı kesici ilaç sarmak, kas gevşetici ilaç görmek, tevellüt arama hapları kadar yumurtlamayı engelleyen ilaç yönetmek, progesteronlu spiral içmek, vitamin B6 dozu mualla multivitamin takmak, kalsiyum ve magnezyum Bilgilendirici Mesaj içinde ne olduğu erdemli besinler kullanıvermek, akupunktur, meditasyon, çevre değişikliği, cerrahi: kapalı işler ile rahim sinirinin kesilmesi."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *